RXR-YC25000BD Robot de evacuare a fumului și de recunoaștere a incendiilor, rezistent la explozii
Scurtă descriere:
Detalii produs
Etichete de produs
Prezentare generală a produsului
Domeniul de aplicare
Salvare în caz de incendiu în marile întreprinderi petroliere și chimice
Există scurgeri de gaze inflamabile, lichide, poate exista o explozie în mediul de salvare.
Salvare în mediu cu fum, gaze toxice și nocive
Caracteristicile produsului
1.★ Utilizarea fumului
2. Detectarea ★ gazelor toxice și nocive
8 gaze și 2 parametri de mediu
3.★ tracțiune: N 6500
4.★ Accesați platforma cloud a rețelei de roboți
Indicatori tehnici cheie
4.1 Roboți:
1. Nume: Robot de detectare a fumului de incendiu
2.Model: RXR-YC25000BD
7. Alimentare: Electrică, baterie ternară cu litiu
8. Dimensiuni: lungime 1964 mm × lățime 1298 mm × înălțime 1543 mm (Acest parametru este în concordanță cu raportul de inspecție al Centrului Național de Supraveghere și Inspecție a Calității Echipamentelor de Incendiu)
9. Diametrul direcției: 2130 mm (Acest parametru este în concordanță cu raportul de inspecție al Centrului Național de Supraveghere și Inspecție a Calității Echipamentelor de Pompieri (CNPC))
10. Greutate: ≤ 870 kg
12.★ Distanța de tracțiune: ≥100 m (trageți două benzi de apă pline DN80)
13. Viteză de mers: 0~1,36 m/s, schimbare continuă a vitezei prin telecomandă
16. Înălțimea deasupra capului: ≥250 mm (Acest parametru este în concordanță cu raportul de inspecție al Centrului Național de Supraveghere și Inspecție a Calității Echipamentelor de Pompieri)
17.★ Distanță față de sol: 194 mm (Acest parametru este în concordanță cu raportul de inspecție al Centrului Național de Supraveghere și Inspecție a Calității Echipamentelor de Pompieri (NCQPC))
18. Unghiul de stabilizare laterală: ≥45°
19. Durata mersului pe jos: ≥ 2,5 h
20. Durată de viață: ≥10 ore
22. Distanța de transmisie video: 1500 m
28. Terminal de control: Terminal de telecomandă digitală integrată portabilă
4.2 Sistem robotizat de evacuare a fumului:
1. Mașină de evacuare: Mașină de evacuare Redel
2.★ volum de aer: m³/h 25.000
3.★ unghi: -3~16°
4.★ Mașină de evacuare a fumului CITIC altitudine: mm 1210
5. Presiune de lucru: 1,0~1,2 MPa
6. Interfață de apă: mufă rapidă japoneză DN80
7.★ Mod de acționare: Acționare pe apă
8.★ debit maxim de apă: 620 litri/min
4.3 Sistem de recunoaștere robotizată:
2. Înălțimea de ridicare a platformei de ridicare antiexplozie ★: înălțimea inițială: 1326 mm, înălțimea de ridicare 2133 mm
CH4: VOL 0-100%
CO2: 0-1000 ppm
H2S: 0-100 ppm
CL2: 0-1000 ppm
NH3: 0-100 ppm
O2: 0-30% O2
H2: 0-1000 ppm
Interval de temperatură: -25°C până la 60°C
Interval de umiditate: RH până la 90% RH 0%
4.4 Percepția video și audio a robotului:
3. Pixeli ai camerei: milioane de imagini HD, rezoluție 1080P, unghi larg 60°
4.★ Nivel de protecție a camerei: IP68
5. Cerințe tehnice de achiziție a sunetului: achiziție de la distanță a sunetului din câmp, ușor de înțeles situația persoanelor blocate, distanță de captare de 5 metri, interval de frecvență 20 Hz ~ 20 kHz, sensibilitate ≥40 dB
4.5 Parametrii de configurare ai terminalului de telecomandă
1. Dimensiuni: 410 * 310 * 70 mm (Înălțimea fără bascule)
2. Greutate totală: 6,5 kg
4. Platforma sistemului de control: sistem de operare Windows 7
5. Ore de lucru: 8 ore
11. Comutator video: Da, comutator cu punct de resetare automată
12. Controlul funcției de remorcare automată: Da, comutator punct de resetare automată
14. Instrumente auxiliare: Curea de umăr pentru telecomandă portabilă, trepied mobil
4.6 Funcționalitatea internetului:
1. Funcția GPS: locația GPS, traseul poate fi interogat
4.7 Altele:
Configurația produsului
1. Robot de detectare a fumului de incendiu ×1
2. Terminal telecomandă portabilă ×1
3. Încărcător auto (54,6 V) × 1 set
4. Încărcător telecomandă (19,6 V) × 1 set